Перейти к публикации

Врчо подал в отставку


Ман

Рекомендованные сообщения

. Не сегодна завтра будет разборка с Азербайджаном и ...возле президента должны быть верные ЕМУ люди !!! Я ему доверяю.Джоки всё под контролем или я не Родригис.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 688
  • Создано
  • Последний ответ
  • OpenArmenia Club

Анна по большому счёту это уже и не так важно была база или нет для ..подмены бюллетеней .

Что толку если к власти законно придёт не тот человек ? Не важно как пришёл к власти но важно кто пришёл . Конечно это вроде бы не демократично но ...не всегда демократичные методы приносят позитивный результат .

Александр, это тот вариант, когда позитив=0 при всех возможных ситуациях

Не могу найти раздел "Экономика"...
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Джоки я думаю что мы в клубе скоро начнём подробно разбирать эту ситуацию . Украина забaрла наше внимание и пора ...поговорить о более важных вещах . Если повезёт то на следующие выходные мы приступим к обсуждению этого вопроса.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Речь не о смене лошадей на переправе.

Я скажу свое мнение по этому поводу.В команде Саркисяна есть кандидатуры достойнее чем нынешний спикер Нац.Собрания.Но он сделал ставку на законсервированного приспособленца,который утопит последнее что есть в экономике.

Я разочарован Родригес.Саркисян своим выбором заботится сейчас только в укреплении личной власти и контроля..Но не совсем тем что вы сейчас предположили.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Пока действует эта система не один варчапет не поможет,а чтоб поменять систему в первую очередь надо убрать коррупцию,но Серж хорошо понимает если убрать коррупцию то можно потерять власть,замкнутый круг.

За 6 лет Серж в место экономики построил огромную партию,все гюхапеты,губернаторы, директора школ,институтов,библиотек даже дворовые авторитеты стали членами этой партии)) и все они получают свою долю от пирога кто-то больше кто-то меньше,и во время выборов эти партийцы и приносят эти голоса,кто как может.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ролло вы меня поймёте это как ступень у ракеты ! Она должна дать инерцию движения следующей ступени где спутник .

Что получается ? На перспективу это просто ужасно , а вот на тактическую ближайшую цель это идеально .

Пример когда мы на грузовики едем в гору мы включаем пониженную передачу верно ? да ! Но когда поднимаемся на гору что мы делаем ? Мы обязаны переключится верно ?! Да! Если мы не сделаем это мы угробим мотор ! Вот эти люди сейчас и есть та самая " пониженная передача" . Которая обязана вытащить страну из сложной ситуации . Потому что на другое они не годятся . Это их фактически " лебединая песня" .

Ради этого им можно и простить многое . Я Ролло считаю будет лучше , просто уверен в этом на 100 %.Вот увидите будет лучше чем эти ребята из оппозиции .

Дай Бог Армении!

Согласен, не будем менять на переправе лошадей. Только чем они страну кормить будут, они ведь зарабатывать не умеют, только просить и воровать. Это ведь будет позор общенациональный - армяне на продовольственном довольствии. Хотя, чему уже удивляться

В принципе правильно, пусть еще пару лет посидят.

У каждого поступка есть два мотива, один который выглядит хорошо и другой, который в сущности настоящий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Джоки я только что выше ответил вам но добавлю ещё .

Когда уже началось в Украине , начнётся в Турции то ...в Армении крайне опасно в сложившейся обстановке заниматься сменой лошадей ! Поздно скажем так . Не сегодна завтра будет разборка с Азербайджаном и ...возле президента должны быть верные ЕМУ люди !!! Я ему доверяю.Джоки всё под контролем или я не Родригис.

Вот эта версия вполне вероятна... Да что гадать, через пару дней узнаем... У меня свои индикаторы именно на такой сценарий.. Очень сильные индикаторы... Если сработают, то видимо так тому и быть...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Пока действует эта система не один варчапет не поможет,а чтоб поменять систему в первую очередь надо убрать коррупцию,но Серж хорошо понимает если убрать коррупцию то можно потерять власть,замкнутый круг.

За 6 лет Серж в место экономики построил огромную партию,все гюхапеты,губернаторы, директора школ,институтов,библиотек даже дворовые авторитеты стали членами этой партии)) и все они получают свою долю от пирога кто-то больше кто-то меньше,и во время выборов эти партийцы и приносят эти голоса,кто как может.

Մեր վերնախավը գրեթե հիմնովին պետք է փոխվի. Հարություն Մեսրոբյան

Կառավարման փորձագետ Հարություն Մեսրոբյանը Tert.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հրաժարականին, ասաց, թե խնդիրը անձի փոփոխության մեջ չէ: Նրա համոզմամբ՝ Հայաստանը խնդիր ունի իր վերնախավը գրեթե հիմնովին փոխելու: «Այն վերնախավը, որ մենք տեսնում ենք, իրականության մեջ պետականաշինության հարցում անհաջողակների ակումբ է»,-ասում է կառավարման փորձագետը:

- Պարո՛ն Մեսրոբյան, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի՝ շատերի համար անակնկալ հրաժարականը, ըստ Ձեզ, ի՞նչ էր նշանակում:

- Դուք հարցի պատասխանը տվեցիք. անսպասելիությունն էր: Եթե կառավարման իմաստով ասեմ՝ անսպասելիությունը միշտ բերում է նրան, որ ակտիվ ճամբարներում տեղի են ունենում շատ նյարդային վերադասավորումներ: Անսպասելի քայլերը միշտ կտրում են գործընթացի տրամաբանությունը: Անսպասելի քայլերը հենց այդ նպատակն են հետապնդում:

- Ազգային ժողովի ոչ իշխանական ուժերի համագործակցման հիմքում նաև Կառավարությանն անվստահություն հայտնելու պահանջն էր: Հիմա, երբ ամեն ինչ այսպես ստացվեց, ի՞նչ է լինելու:

- Դա տրամաբանության խնդիր է, տրամաբանությունը պետք է փոխել: Ճիշտն ասած, ես չէի հասկանում վարչապետ փոխելու՝ դրած նպատակը: Կառավարման տեսանկյունից ես դրա իմաստը չեմ տեսնում: Մենք պետության կառավարման խնդիր ունենք. մեզ մոտ առանձին անձերի խնդիր չկա այս պետական կառավարման համակարգի ներքո: Մենք համակարգի խնդիր ունենք, որը շատ սխալ հիմնադրվեց 1991 թվականից, երբ քայլ առ քայլ սկսեց ձևավորվել օլիգարխիկ պետություն: Օլիգարխիկ պետությունը չի թողնի որևէ անձի, նույնիսկ առանձին վերցրած կառույցին որևէ լուրջ առաջընթաց ունենալ, քանի որ օլիգարխիկ պետությունն ամենահետամնաց պետությունն է: Այսինքն, անձի կամ նույնիսկ առանձին կառույցի խնդիր ես չեմ տեսնում: Մենք նաև խնդիր ունենք մեր վերնախավը գրեթե հիմնովին փոխելու: Այն վերնախավը, որ մենք տեսնում ենք, իրականության մեջ պետականաշինության հարցում անհաջողակների ակումբ է: Ով ինչ ուզում է ասի, ամենամեծ փաստն այն է, որ 1991 թվականից սկսած մենք չենք կարող մատնանշել մի ժամանակահատված, գումարած այսօրվա վիճակը, թե տվյալ պահին մենք ունեցել էինք քչից-շատից որակյալ պետական կառավարում: Նման ժամանակահատված մենք չունենք: Այս վերնախավն ունակ չէ որակյալ պետություն ստեղծել: Դա կոչվում է կառավարման բացասական փորձ:

- Այսինքն, այսօրվա Կառավարության հրաժարականի պահանջը ներկայացնողներից շատերը դեռևս այն տարիներին կարող էին իրավիճակ փոխել, սակայն չեն արել: Այդպե՞ս է:

- Ես քաղաքական գործիչ չեմ, հետևաբար կպատասխանեմ իմ մասնագիտության տեսանկյունից: Շան գլուխը թաղված է 1991 թվականի մեջ: Այդ տարի երկու կոպտագույն սխալ արվեց, և դա ոչ միայն արձագանքում է այս օրերին, այլ նաև շարունակական է եղել և վերարտադրվել է այս 23 տարիների ամեն մի հատվածում: Առաջին սխալն այն է, որ խորհրդային պետական կառավարման համակարգը փորձվել է ադապտացնել նոր պայմաններին: Նման մոտեցում միշտ անում են կարճ ժամանակում, որից հետո կառավարման մեջ տալիս են որակական փոփոխություն: Չի կարելի ամեն անգամ կարկատելով այլ համակարգի համար նախատեսված կառավարման համակարգը փորձել տեղադրել նոր իրավիճակում: Դա անհնարին բան է և աշխարհում ոչ մեկին չի հաջողվել:

Երկրորդ սխալը եղել է այն, որ սկսվեց կադրերի շատ անհաջող ընտրասերում: Ընտրասերման իմաստը հետևյալն էր՝ դու մեզ հետ ես, քեզ տալիս ենք պաշտոն: Այն ժամանակ պետական կառավարման համակարգից դուրս եկան բավական շատ պրոֆեսիոնալներ, միայն այն բանի համար, որ կոմունիստներ էին: Մենք Հայաստանում չենք գնահատում պրոֆեսիոնալներին: Այ դա է ցավը: Կան կառավարման համակարգեր որտեղ ներարկված է դրական ընտրասերումը: Հայաստանում 1991 թվականից հետո սկսեց արմատավորվել բացասական ընտրասերումը: Իսկ նման պայմաններում պրոֆեսիոնալը երկար չի դիմանա:

- Եկող վարչապետն, ըստ Ձեզ, ի՞նչ պետք է անի, որ երկրում եղած դժգոհությունները գոնե մասամբ վերանան:

- Պետք է հարմարվի: Այս կառավարման համակարգում ավելի բան վարչապետից մի սպասեք: Ուրիշ տարբերակ չկա: Պատկերացրեք, թե՛ սուպեր պրոֆեսիոնալը եկավ Կառավարության գլխին և հավաքեց սուպեր պրոֆեսիոնալների թիմ: Առաջին խոչընդոտը, ինչին իրենք դեմ են առնելու՝ օլիգարխիկ համակարգն է: Սա նշանակում է, որ Կառավարությունը պետք է դուրս գա տարբեր աստիճանի սրությամբ օլիգարխիկ համակարգի դեմ: Իսկ ի՞նչ է նշանակում օլիգարխ. օլիգարխը նա է, ով ունի բիզնես և սերտաճած է պետական կառավարման համակարգի հետ: Այդ դեպքում կսկսվի պատերազմ, և, ամենայն հավանականությամբ, Կառավարությունը կպարտվի: Ստացվում է, որ ինչ ուզում են անեն, իրենք պետք է հարմարվեն: Իսկ հենց տվյալ իրավիճակում սկսվեց հարմարման մոտեցումը, նշանակում է, որ մենք կպահպանենք օլիգարխիկ կառավարման համակարգը, որ Հայաստանին երբեք չի թողնի զարգանալ և, որպես հետևանք, չի ստացվի, ըստ էության, վերացնել երկրում եղած դժգոհությունների պատճառները:

- Ընդդիմադիր դաշտից հաճախ են տեսակետներ հնչում, թե՛ վարչապետի հրաժարականը Սահմանադրական դատարանի հայտնի որոշման հետ էր կապված, քանի որ այդ ոլորտում ձախողում արձանագրվեց: Դուք ի՞նչ եք կարծում:

-Հայաստանում ամենուրեք ստեղծվել է իրարամերժ, խառնաշփոթ իրավիճակ, որովհետև այս կառավարման համակարգն արդեն սպառվում է: Տարբեր երևույթներ կաթիլ-կաթիլ նպաստել են այս իրավիճակին: Առանձին վերցրած ոչ մի գործոն ուղղակի ուժեղ ազդեցություն չի ունեցել վարչապետի հրաժարականի հարցում. կառավարման իմաստով ուղղակի թասը լցվել է: Եվ Սահմանադրական դատարանի կիսահասկանալի որոշումն էլ կաթիլներից մեկն էր: Պետք է չմոռանալ, որ այստեղ կա և՛ Մաքսային միություն-Եվրամիություն, և՛ տարատեսակ կիսահաջող և անհաջող բարեփոխումներ, և՛ քրեաօլիգարխիկ համակարգի ջղայնությունն այս իրավիճակից: Գործոններն այնքան շատ են, որ չկա մեկը, որ կոնկրետ մատնանշենք ու ասենք, թե՛ սա 50 տոկոսով նպաստել է Կառավարության հրաժարականին: Ոչ իշխանական դաշտում գտնվողները, պարզ է, որ պետք է ասեն, թե՛ դա իրենց գործողությունների շնորհիվ է տեղի ունեցել:

- Որպես կառավարման փորձագետ, ի՞նչ եք կարծում, ո՞րն է ստեղծված իրավիճակից ճիշտ ելքը:

- Եթե մենք ուզում ենք ունենալ հզոր, ագրեսիվ զարգացող պետություն, իսկ Հայաստանը պետք է այդպիսին լինի, ուրեմն մի քանի գլոբալ խոչընդոտների դեմը պետք է առնել: Պետական կառավարման համակարգը՝ որպես համակարգ, սկզբունքորեն պետք է հիմնովին փոխել: Ձևավորված վերնախավը ճնշող մեծամասնությամբ պետք է կողք քաշվի: Պետք է հստակ ձևավորվի դրական ընտրասերում՝ ոչ թե՛ քաղաքական նախապատվություններով, քավոր-սանիկ բարեկամներով, այլ բոլորս մեր գիտակցության մեջ սերմանենք, որ պետք է կառավարեն միայն պրոֆեսիոնալները: Մենք նաև ուղղակի պետք է ոչնչացնենք օլիգարխիկ համակարգը: Եթե նման մոտեցումներով սկսենք շարժվել, անկախ մեզանից էլ իրավիճակը կսկսի փոխվել: Հերիք է թվարկված այս սկզբունքներից մեկը չանենք, ապա այդ մեկը կծնի մնացած արատները:

Здесь на русском сокращенный вариант:

http://www.tert.am/ru/news/2014/04/06/Harutyun-mesrobyan/?sw

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вот эта версия вполне вероятна... Да что гадать, через пару дней узнаем... У меня свои индикаторы именно на такой сценарий.. Очень сильные индикаторы... Если сработают, то видимо так тому и быть...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Гуру.По вопросу готовности к изменениям ситуации в регионе нет расхождений.

Проблема в личности кандидата.Ожидалось лучшего.Дэ оптимисты даа.

Мои индикаторы покажут насколько наши вовлечены в процесс... Точнее в качестве кого...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Мои индикаторы покажут насколько наши вовлечены в процесс... Точнее в качестве кого...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я тут немного почитал как ты искусно прикалывался над слухами.

Теперь не знаю воспринимать ли всеръез твои индикаторы или списать на продолжение капустника сплетен и толкования снов :biggrin:

В вопросах предстоящего передела собственности в регионе я абсолютно серьезен...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Global Moderator

В вопросах предстоящего передела собственности в регионе я абсолютно серьезен...

боюсь спросить, нам что-то достанется или мы кому-то достанемся? )))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

По моему скромному разумению собственности тут полторы штуки: иранская нефть в Россию на 20 млрд и труба торков.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Архивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших сообщений.


  • Наш выбор

    • Ани - город 1001 церкви
      Самая красивая, самая роскошная, самая богатая… Такими словами можно характеризовать жемчужину Востока - город АНИ, который долгие годы приковывал к себе внимание, благодаря исключительной красоте и величию. Даже сейчас, когда от города остались только руины, он продолжает вызывать восхищение.
      Город Ани расположен на высоком берегу одного из притоков реки Ахурян.
       

       
       
      • 4 ответа
    • В БЕРЛИНЕ БОЛЬШЕ НЕТ АЗЕРБАЙДЖАНА
      Конец азербайджанской истории в Университете им. Гумбольдта: Совет студентов резко раскритиковал кафедру, финансируемую режимом. Кафедра, финансируемая со стороны, будет ликвидирована.
      • 1 ответ
    • Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"  Автор фильма, Виктор Коноплёв
      Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"
      Автор фильма Виктор Коноплёв.
        • Like
      • 0 ответов
    • В Риме изберут Патриарха Армянской Католической церкви
      В сентябре в Риме пройдет епископальное собрание, в рамках которого планируется избрание Патриарха Армянской Католической церкви.
       
      Об этом сообщает VaticanNews.
       
      Ранее, 22 июня, попытка избрать патриарха провалилась, поскольку ни один из кандидатов не смог набрать две трети голосов, а это одно из требований, избирательного синодального устава восточных церквей.

       
      Отмечается, что новый патриарх заменит Григора Петроса, который скончался в мае 2021 года. С этой целью в Рим приглашены епископы Армянской Католической церкви, служащие в епархиях различных городов мира.
       
      Епископы соберутся в Лионской духовной семинарии в Риме. Выборы начнутся под руководством кардинала Леонардо Сантри 22 сентября.
       
      • 0 ответов
    • History of Modern Iran
      Решил познакомить вас, с интересными материалами специалиста по истории Ирана.
      Уверен, найдете очень много интересного.
       
      Edward Abrahamian, "History of Modern Iran". 
      "В XIX веке европейцы часто описывали Каджарских шахов как типичных "восточных деспотов". Однако на самом деле их деспотизм существовал лишь в виртуальной реальности. 
      Власть шаха была крайне ограниченной из-за отсутствия государственной бюрократии и регулярной армии. Его реальная власть не простиралась далее столицы. Более того, его авторитет практически ничего не значил на местном уровне, пока не получал поддержку региональных вельмож
      • 4 ответа
  • Сейчас в сети   12 пользователей, 0 анонимных, 153 гостя (Полный список)

  • День рождения сегодня

  • Сейчас в сети

    153 гостя
    Абрикос luc melkum Dexter Ara55 khnushinak w i t o Rubik RDR stephanie S гаврош Сахар
  • Сейчас на странице

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

  • Сейчас на странице

    • Нет пользователей, просматривающих эту страницу.


×
×
  • Создать...