Перейти к публикации

Армянское общество-2015-2019


travelclub

Рекомендованные сообщения

судя по нему, в первую очередь быть демагогом:facepalm:

Я Вас чуть подправил ))) Так наверное хотели написать ? )))))))))

А смайлик не к месту ))) Хотя этот смайлик очень мне нравиться, ну очень ))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я Вас чуть подправил ))) Так наверное хотели написать ? )))))))))

А смайлик не к месту ))) Хотя этот смайлик очень мне нравиться, ну очень ))))

заметьте..это не я сказал. Я, наоборот, очень сожалению, что в последнее время этот смайлик стал основным на армянском форуме

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • OpenArmenia Club

вот вот)) и еще вот этот mega_shok.gif

Не могу найти раздел "Экономика"...
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

заметьте..это не я сказал.

Мы все ВСЕ отлично понимаем )))

А со временем лично я понял, что на подколы, оскорбления, наезды которые не угрожают моим финансовым интересам, личной свободе и не затрагивают честь моей семьи и близких, не обращаю внимания, стараюсь, по крайней мере ))

А насчет сожаления по поводу смайлика...

К ситуации в Армении и отношение к ней... По разному можно относиться... С сожалением, с сочувствием, по разному...

Главное дела, что то, но делать... Вне зависимости где географически находится, что то полезное...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Успех, а зачем тебе приходится вторую операцию делать? Рецидив?

Я вам один умный вещь скажу, но только вы не обижайтесь.

 
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Сран карелия кцел шан бун у шан пес пахел.

Я вам один умный вещь скажу, но только вы не обижайтесь.

 
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

«Պատերազմը կեղծ է, և պայքար է ոչ թե ժողովրդի համար, այլ իշխանության»

Я вам один умный вещь скажу, но только вы не обижайтесь.

 
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

buba.gif

Ռուբեն Գևորգյանը պատասխանել է Մանվել Գրիգորյանին

ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռուբեն Գևորգյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասված է. «Ժամանակի սղության պատճառով համացանցերից նոր եմ տեղեկացել և մեծ ցավ եմ ապրում, որ նման մեկին՝ սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի մահից հետո, հակադրվելով մի շարք ԵԿՄ վարչության անդամների հետ՝ Սասուն Միքաելյանի հետ դարձրեցինք ԵԿՄ նախագահ, այն պարագայում, որ ԵԿՄ սովորական անդամ էլ չէիր: Խոսքս քո մասին է Մանվել: Հիշիր արտահայտածդ բառերը այն ժամանակվա զինդատախազ Գագիկ Ջահանգիրյանի աշխատասենյակում ուր հակադարձում էիր մեր առաջարկին՝ ասելով՝ «իդա ես խոսալ գիդամ, որ դառնամ ԵԿՄ նախագահ, ինձնից յան տվեք»: Իսկ մենք քեզ համոզում էինք, որ խոսողը մենք կլինենք, քեզանից միայն կազմակերպության համար շոգեքարշի դերում Արցախի հերոս լինելն է պետք, այդքանը այդ մասին ուրացող ընկեր: Ուրացման ու դավաճանության դաշտում շատ օրինակներ կարող եմ բերել, բայց չեմ ուզում իջնել քո մակարդակին, պարզապես ժամանակներն են խառը և կուզենայի ԵԿՄ-ում մնացած կռված տղերքի և երդվյալների միջև եղբայրության կոչ անել և ցանկանալ, որ հայրենասիրական ճերմակ դաշտը չդարձնել նենգամտության և չարամտության դաշտ: Բայց պիտի արձագանքեմ քո կողմից արտահայտած այն մտքին, որը իր մեջ իմ հասցեին միայն թույն ու մաղձ էր պարունակում Մանվել, իբր ես զոհված իմ եղբորը թողել և փախել եմ կռվի դաշտից: Խնդամ վրեդ: Մի ժամանակ «իդա խոսալ չգիդայիր» հիմա ՀՀԿ-ի ամբիոնից նենց լուրջ բաներից ես խոսում, հա՞: Չէի բորբոքվի եթե ցավոտ տեղիս չկպնեիր: Եղբայրս՝ իմ կյանքում իմ հոգու ցավն է, որի մահով տառապում եմ մինչ այսօր: Ուսանող էի, երբ եղբորս մահ սպառնացողին հարվածեցի փրկելով նրան մահից, որի պատճառով 10 տարի դատապարտվեցի: Մարդը իր տեսակը երբեք չի փոխում: Ինչպես հնարավոր է, որ նույն մարդը՝ նույն եղբորը, որի համար առանց տրտնջալու 10-ը տարի տառապել է սովետական բանտերում, պատերազմի ժամանակ նրան թողնի մահվան գրկում ու փախչի: Դե նման բաները քեզ հասանելի չեն: Այն ժամանակները, երբ իմ մեջ թասիբն է խոսել ձեր գյուղում դու տարված էիր քո «շլամ տեղափոխող գռուզավիկով», թեկուզ այսօր քեզ կարելի է ծափահարել՝ խոսել չիմացող գեղցին գյուղի բարբառն ու քաղաքի խոսակցականն իրար խառնած՝ իր աչքին առաջին բոլշևիկ երևացող երկրի նախագահին՝ չագուչի, մեխի ու նալի տեղն է ցույց տաիս ընդդեմ ժողովրդի: Իմ տեսակը նմանիդ տեսակի պես փոխվող չի, որոնց մեջ իշխում է նենգամտությունն և դավաճանությունը: Ապրածդ տարիներն էլ մինչ այսօր չկարողացան սովորացնել քեզ, որ կյանքում ամեն ինչին թյուրիմացությամբ ու սխալմամբ հնարավոր է կպնել, բացի սրբություններից: Արդյոք Երդվյալ ազատամարտիկների միության գոյությունը, որը սրբորեն ծառայելու է հայրենիքին և ժողովրդին, քեզ այդքան խիստ գցել է խանդի ու ջղաձգության դաշտ, որից կարող էիր անցնել այն սահմանը, որը կանոնավոր մարդուն թույլատրելի չէր: Ինչու ես թույն ու լեղի թափել եղբորս ու իմ հետ կապված այն սուրբ ու ճերմակ դաշտը, որ դաշտը, որ ինձ համար մի սիրո հեքիաթային մանկության և տխուր ու դառը վերջաբան ունեցող դաշտ է: Լսի՜ր Մանվել, ուշադիր խոսում եմ քո հետ էն լեզվով ու օրենքով, որին քչից շատից ծանոթ ես, որտեղ սևն ու սպիտակը միանգամից են երևում: Թույլ տվածդ «բռակը» աններելի է: Օրերը խախանդվելուց հետո աչքերիս մեջ նայելով «աչոտ» ես տալու: Իսկ ինչ վերաբերվում է քո խոսքով Ղարաբաղի տեղը չիմանալուս, երբ ես 90-ականներից կռվում էի մեր սահմաններում և Ղարաբաղում դու 92-ից նոր ասպարեզ եկար, իսկ այն հեգնանքիդ, որ Գագիկ Ծառուկյանը սկսել է ազատամարտիկներին ուղարկել սահմանամերձ գոտի, ինքը այդ կազմակերպությունների վրա անշահախնդիր ներդրում է անում, որը ողջունելի է, իսկ դուք ձեր կազմակրպություները լվացքատուն եք սարքել: Հույսով եմ խոսքիս իմաստը ըմբռնեցիր: Իսկ եթե փորձ անես «լակեյներիդ» սփռել համացանցերով մեկ ընդդեմ ինձ հորինված սուտ-սուտ բաներ արտահայտվեն, հաստատ խոսք եմ տալիս քեզ համար քո ապրած կյանքի ու տեսակի համար այդ նույն համացանցերում մի նոր էջ կբացեմ, որը չէի ցանկանա, քանի որ դա իմ տեսակը չէ»:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Մդաաա, երևում է առաջիկյում ահգին հետաքրքիր հեռակա երկխոսությունների ենք ականատես լինելու

Ты не можешь разбудить человека, который притворяется, что спит.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Анн джан, мернем джанит, ми нехаци им грациц, эт кез шат сирелуца, джан )))

Хотел у Вас спросить, какие прогнозы, какое решение будет у этого конфликта СС с ГЦ ?

Не стесняйтесь, ничего страшного, если Ваш сценарий не сбудется или не дай Бог, будет что то противоположное )))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Global Moderator

Не знаю даже как комментировать выступление нашего главного республиканца ))) Послежу несколько дней за грызнёй, потом отпишусь... Но пока в целом согласен с Сиго, что пытаются отвлечь народ от реальной оппозиции.

аха, так отлекли, что мы их действительно на замечаем ))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Сах хеч, Солнц, главное, что Серж дал "добро" Царукяна называть Додом и теперь уже все, включая и пользователей нашего форума, вместо Царукян наконец могут спокойно писать Дод ))) Также разрешается говорить, что Дод - вор, неплательщик налогов и криминальный элемент.

Пройден ещё один этап Эволюции )))

Однако, c кличками Мук, Лфик, Немец, Лиска и т.д. и т.п. всё ещё стоит быть аккуратными..

Изменено пользователем luc (история изменений)
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Но всё-таки нехорошо, что Серж фактически стал причиной раздора между хнами Муком и Додом..

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Global Moderator

Сах хеч, Солнц, главное, что Серж дал "добро" Царукяна называть Додом и теперь уже все, включая и пользователей нашего форума, вместо Царукян наконец могут спокойно писать Дод ))) Также разрешается говорить, что Дод - вор, неплательщик налогов и криминальный элемент.

Пройден ещё один этап Эволюции )))

Однако, c кличками Мук, Лфик, Немец, Лиска и т.д. и т.п. всё ещё стоит быть аккуратными..

я, как известная оторова, и без "добра" не утруждала себя использованием полного фио пациента, ненц вор, не по мою душу праздник ))))

Да и остальны форумчане тоже не особ парились. Эволюцтия опять прошла мимо нас :facepalm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

К тебе это конечно не относится, Солц - я по общему вектору сообщений сужу - с момента "разжалования" Царукяна перемена в постах многих юзеров всё-таки налицо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • SUM закрепил теме
  • SUM открепил и закрыл теме
Гость
Эта тема закрыта для дальнейших сообщений.

  • Наш выбор

    • Ани - город 1001 церкви
      Самая красивая, самая роскошная, самая богатая… Такими словами можно характеризовать жемчужину Востока - город АНИ, который долгие годы приковывал к себе внимание, благодаря исключительной красоте и величию. Даже сейчас, когда от города остались только руины, он продолжает вызывать восхищение.
      Город Ани расположен на высоком берегу одного из притоков реки Ахурян.
       

       
       
      • 4 ответа
    • В БЕРЛИНЕ БОЛЬШЕ НЕТ АЗЕРБАЙДЖАНА
      Конец азербайджанской истории в Университете им. Гумбольдта: Совет студентов резко раскритиковал кафедру, финансируемую режимом. Кафедра, финансируемая со стороны, будет ликвидирована.
      • 1 ответ
    • Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"  Автор фильма, Виктор Коноплёв
      Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"
      Автор фильма Виктор Коноплёв.
        • Like
      • 0 ответов
    • В Риме изберут Патриарха Армянской Католической церкви
      В сентябре в Риме пройдет епископальное собрание, в рамках которого планируется избрание Патриарха Армянской Католической церкви.
       
      Об этом сообщает VaticanNews.
       
      Ранее, 22 июня, попытка избрать патриарха провалилась, поскольку ни один из кандидатов не смог набрать две трети голосов, а это одно из требований, избирательного синодального устава восточных церквей.

       
      Отмечается, что новый патриарх заменит Григора Петроса, который скончался в мае 2021 года. С этой целью в Рим приглашены епископы Армянской Католической церкви, служащие в епархиях различных городов мира.
       
      Епископы соберутся в Лионской духовной семинарии в Риме. Выборы начнутся под руководством кардинала Леонардо Сантри 22 сентября.
       
      • 0 ответов
    • History of Modern Iran
      Решил познакомить вас, с интересными материалами специалиста по истории Ирана.
      Уверен, найдете очень много интересного.
       
      Edward Abrahamian, "History of Modern Iran". 
      "В XIX веке европейцы часто описывали Каджарских шахов как типичных "восточных деспотов". Однако на самом деле их деспотизм существовал лишь в виртуальной реальности. 
      Власть шаха была крайне ограниченной из-за отсутствия государственной бюрократии и регулярной армии. Его реальная власть не простиралась далее столицы. Более того, его авторитет практически ничего не значил на местном уровне, пока не получал поддержку региональных вельмож
      • 4 ответа
  • Сейчас в сети   6 пользователей, 0 анонимных, 425 гостей (Полный список)

  • День рождения сегодня

    Нет пользователей для отображения

  • Сейчас в сети

    417 гостей
    vardan hov stateless Колючка Анчара Ara55 stephanie S luc
  • Сейчас на странице

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

  • Сейчас на странице

    • Нет пользователей, просматривающих эту страницу.


×
×
  • Создать...