Перейти к публикации

Режим паникует и


mazd

Рекомендованные сообщения

кто-нить может представить, что сделают с человеком карабахцы, если он встанет в Степе на площади и скажет, что сдает их в автономию Азербайджану?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 721
  • Создано
  • Последний ответ

так значит сторонники предоставления автономии Арцаxу в составе АР считают своим героем, человека, обещавшего разбить голову, всем кто сдаст xоть метр земли?

я перепил или что-то недопонял?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А я знаю полит. взгляды и Шушан, и Аллы Левонян, и Арамо, и Форша. Ну, если тебе не нра страх, как обоснование, тогда могу добавить деньги.... От этого тебе радостнее? :hm:
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

кто-нить может представить, что сделают с человеком карабахцы, если он встанет в Степе на площади и скажет, что сдает их в автономию Азербайджану?
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вот интервью Шушан по теме... :down: :down: :down:

ԻՆՁ Ո՞Վ ԿԱՐՈՂ Է ՕԳՏԱԳՈՐԾԵԼ

հարցնում է երգչուհի Շուշան Պետրոսյանը

Իրենց քարոզարշավը կազմակերպելու համար իշխանական երկու կուսակցությունները` Հանրապետականն ու «Բարգավաճ Հայաստանը», լայնորեն սկսեցին օգտվել նաեւ հայ երգիչների ծառայություններից։

Ավելին, Հանրապետական կուսակցությունը հայ էստրադայի աստղերին այս օրերին գործուղում է հանրապետության տարբեր մարզեր, որոնք ՀՀԿ-ի պաստառների տակ, ըստ էության, քարոզում եւ երգում են այս կուսակցության համար։ Ընդ որում, երգիչների մի մասը երգում է ե՛ւ Հանրապետականի, ե՛ւ «Բարգավաճի» համար։ Այս երեւույթը, սակայն, մեղմ ասած, այնքան էլ միանշանակ չընդունվեց հասարակության որոշակի շրջանակների կողմից։ Ի՞նչն է ստիպում երգիչներին` գնալ այս քայլին։ Երեկ մեր հարցերին պատասխանեց հայտնի երգչուհի Շուշան Պետրոսյանը։

- Մյուս երգիչների համար չեմ կարող ասել, բայց նկարիչն ի՞նչ է երազում` ցուցահանդես բացել, երգիչը, երգչուհին ի՞նչ են երազում` մենահամերգ ունենալ։ Ես իմ կյանքում ունեցել եմ 3 շատ մեծ մենահամերգներ Հայաստանում, որը երազանք է յուրաքանչյուր երգչի համար։ Իմ առաջին մենահամերգը հովանավորել է Անդրանիկ Մարգարյանը, երկրորդը հովանավորել է պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանը, եւ երրորդ մենահամերգը, որը նվիրված էր բանակի 15-ամյակին, կրկին նա, գումարած դրան` իմ հյուրախաղերը 54 զորամասերում, իմ ամենասիրելի հյուրախաղերը, որ եղել են Հայաստանով մեկ։ Ես ուզում եմ իմ երգով օգնել նրանց, այդքան բան, իմ երգով ներկա լինել։ Ընդ որում, ոչ մի ագիտացիա չի արվում։ Ես ընդամենը երգում եմ։ Անում եմ էն բանը, ինչ որ միշտ արել եմ։ Երգում եմ իմ ժողովրդի համար ու ներկայացնում եմ Հանրապետական կուսակցությունը` չլինելով այդ կուսակցության անդամ։ Ես երբեւէ որեւէ կուսակցության անդամ չեմ եղել։

- Բայց դուք երգում եք այդ կուսակցության պաստառների տակ եւ իրենց քարոզարշավի համար։ Այնինչ, նաեւ այդ կուսակցության վարած քաղաքականության արդյունքում շատերը լքում են Հայաստանը, որը, ըստ ընդդիմության, դարձել է կլանային օլիգարխիկ երկիր։

- Ես քաղաքականությունից իսկապես գաղափար չունեմ։ Ես չեմ հետաքրքրվում։ Իմ քաղաքականությունն իմ գործն է։ Ես քաղաքականություն երբեք չեմ սիրել։ Չեմ սիրում։ Ես իմ շնորհակալությունն իրավունք ունե՞մ հայտնելու։ Ես չափազանց անկախ եմ որեւէ սիստեմում լինելու համար։

- Այսինքն` հիմա որպես փոխհատուցում եք երգում։

- Դա փոխհատուցում չի, դա բարտեր չի։ Դա ընդամենը իմ շնորհակալությունն է։ Ինձ ոչ մեկը չի ստիպել։

- Այսօր ընդդիմությունն ասում է, որ եթե գա իշխանության, պատասխանատվության է ենթարկելու այսօրվա իշխանություններին` իրենց արածների համար, այդ թվում նաեւ ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանին։ Եթե Սերժ Սարգսյանը հայտնվի բանտում, այդ ժամանա՞կ էլ կերգեք նրա համար։

- Իհարկե, կերգեմ։ Շնորհակալությունս հո չվերջացա՞վ։ Երազանքներիս իրականացումը հո չվերջացա՞վ։ Կարո՞ղ է չեն եղել այդ համերգները։ Եղել են, չէ՞։ Ու էդ մարդիկ են եղել իմ կողքին։ Իհարկե, պիտի երգեմ։

- Հիմա եթե ՀՀԿ-ն ձեզ չհովանավորեր, իրենց համար չէի՞ք երգի։

- Կմտածեի արդեն` ում համար երգեմ։ Րաֆֆիին էլ եմ շատ սիրում, իր կնոջն էլ եմ սիրում։

- Այսօր ՀՀԿ-ն, փաստորեն, օգտագործում է երգիչներին։ Այսինքն` ժամանակին ինչ-որ բաներ է արել նրանց համար, հիմա օգտագործում է իր քարոզարշավի համար։

- Բայց ո՞վ ասաց, որ օգտագործում է։ Ինձ ո՞վ կարող է օգտագործել։

- Կուսակցությունում հստակ հաշվարկել են, որ դուք մեծ հեղինակություն եք վայելում, եւ ձեր երգը եւ այն, որ դուք երգում եք ՀՀԿ-ի համար կարող է օգնել իրենց։

- Ուրեմն, արժե։ Եթե իմանամ, որ դա ինչ-որ օգուտ է տալիս այդ կուսակցությանը, ես շատ ուրախ եմ։ Եւ դա արվում է իմ արվեստով եւ ոչ այլ կերպ։

- Կան երգիչներ, որոնք երգում են միանգամից ե՛ւ Հանրապետականի, ե՛ւ «Բարգավաճի» համար։ Այսինքն` վճարում են, իրենք էլ երգում են։ Հիմա եթե ընդդիմությունը ձեզ գումար տա, դուք կերգե՞ք ընդդիմության համար։

- Ախր, ես ընդդիմության մեջ էլ շատ ընկերներ ունեմ։ Ախր, ո՞նց ձեզ ասեմ։ Տեսեք, ես պացիֆիստ եմ։ Այդ պացիֆիզմի տակ կա Երեւան, որտեղ ապրում են մարդիկ, որոնք գուցե գաղափարակիցներ չեն, բայց այդ հակառակ բանակների մեջ ես շատ ընկերներ ունեմ։ Ինձ գումարով չէ, որ առնում են։ Ինձ առաջարկը եղել է այս կողմից, ես ունեմ իմ հոգու պարտքը, եւ ես երգում եմ։

- Լավ, հիմա եթե ձեզ առաջարկի, ասենք, Արամ Սարգսյանը, դուք նրա համար կերգե՞ք։

- Սիրով կերգեի, բայց արդեն սկսել եմ։ Եթե սկսած չլինեի, սիրով կերգեի։ Ինչո՞ւ չէ։

- Այսինքն` եթե հիմա գումար տան, չե՞ք երգի։

- Այստեղ գումարի հարցը չէ։ Ինձ Հանրապետականը փող չի տալիս։ Ես իսկապես գումարի համար չեմ երգում։ Ինձ թվում է` էլի շատերը գումարի համար չեն երգում։ Իմ սկզբունքը իմ ստեղծագործությունն է, որը ես ներկայացնում եմ հավուր պատշաճի։

- Իսկ ինչպե՞ս եք վերաբերվում այն երեւույթին, որ նույն երգիչը երգում է մի քանի կուսակցության համար։

- Ես համաձայն չեմ դրան։ Ինձ հետ նման մի բան եղել է։ 1999-ին, երբ Հայկոյի հետ երգում էինք «Երազ իմ երկիրը», ինձ առաջարկեցին երգել «Երեւան դարձած իմ Էրեբունի» երգը։ Ու երբ ես պիտի գնայի երգելու, մեկն ասաց, որ դա ուրիշ կուսակցության երգ է, չեմ հիշում` որ կուսակցության։ Ես ասացի, որ չեմ երգի, որովհետեւ ես արդեն «Երազ իմ երկիրը» ձայնագրել եմ։ Այսինքն` ես իմ սկզբունքներին չեմ դավաճանում։

ԼՈՒՍԻՆԵ ԲԱՐՍԵՂՅԱՆ

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Интересно, знают ли те 12.500 тысяч человек, которые сегодня собрались на митинг, программу "решения" проблемы Арцаxа предводителями Импичмента?

Может стоить иx уведомить об этом? И посмотрим сколько соберётся 13-го ..

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

ИМХО если армянин способен на подобный шаг в отношении к своему народу - то есть, бесстыдно пиарясь на фоне узника-националиста и набирая очки, потом слить все армянские позиции по Карабаху, то такой человек уж обворовать народ чисто финансово 100% может, для него это раз плюнуть.

АОД - зло.

Отпи#дили вас - мало. Надо вообще в газовые камеры.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

По поводу НК, автономии, и Сефиляна:

1. я против идей Сефиляна по поводу разрешения конфликта НК, но это не значит, что он не герой карабахской войны. Думаю тут не о чем спорить.

2. я за урегулирование конфликта, а не за сохранение статус кво, ктоторое работате против нашей страны. Если вы убедите меня что сохранив статус кво мы добёмся независимости Арцаха, я буду с вами и за ваши идеи!

Никто не говорит о сдаче: я лишь говорю, что не было в нашей стране РЕАЛьНОЙ полемики по вопросу НК, даже нет какого-либо серьёзного анализа. А мы все говорим основываясь на домыслах. Я в том числе. Так давайте не поливать грязью друг друга.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

ИМХО если армянин способен на подобный шаг в отношении к своему народу - то есть, бесстыдно пиарясь на фоне узника-националиста и набирая очки, потом слить все армянские позиции по Карабаху, то такой человек уж обворовать народ чисто финансово 100% может, для него это раз плюнуть.

АОД - зло.

Отпи#дили вас - мало. Надо вообще в газовые камеры.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ладно, мне стало ясно кто и почём. Спасибо Ундине, разьяснила что к чему.

Мазд, ты имеешь полное право иметь своё видение решения проблемы, но обьясни это и людям, идущим за тобой. Они имеют право знать вашу программу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

По моему сегодняшних событий рано поздно можно было ожидать. Уж

слишком долго стерпели "доблестные" власти. Не хочу вдаваться в подробности, кто какую цель преследует и чем спекулирует. Может я и не за "Импичмент", но очень давно уже за импичмент.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Боюсь у власти должны быть люди с твердой позицией в отношении Арцаха, а те кто готовы отдать земли в случае чего, ради которых мы проливали кровь веками.....ИМХО это самоубийство всего армянского самосознания и нашей нации в целом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

ИМХО если армянин способен на подобный шаг в отношении к своему народу - то есть, бесстыдно пиарясь на фоне узника-националиста и набирая очки, потом слить все армянские позиции по Карабаху, то такой человек уж обворовать народ чисто финансово 100% может, для него это раз плюнуть.

АОД - зло.

Отпи#дили вас - мало. Надо вообще в газовые камеры.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Интересно, знают ли те 12.500 тысяч человек, которые сегодня собрались на митинг, программу "решения" проблемы Арцаxа предводителями Импичмента?

Может стоить иx уведомить об этом? И посмотрим сколько соберётся 13-го ..

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

По поводу НК, автономии, и Сефиляна:

1. я против идей Сефиляна по поводу разрешения конфликта НК, но это не значит, что он не герой карабахской войны. Думаю тут не о чем спорить.

2. я за урегулирование конфликта, а не за сохранение статус кво, ктоторое работате против нашей страны. Если вы убедите меня что сохранив статус кво мы добёмся независимости Арцаха, я буду с вами и за ваши идеи!

Никто не говорит о сдаче: я лишь говорю, что не было в нашей стране РЕАЛьНОЙ полемики по вопросу НК, даже нет какого-либо серьёзного анализа. А мы все говорим основываясь на домыслах. Я в том числе. Так давайте не поливать грязью друг друга.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Архивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших сообщений.


  • Наш выбор

    • Ани - город 1001 церкви
      Самая красивая, самая роскошная, самая богатая… Такими словами можно характеризовать жемчужину Востока - город АНИ, который долгие годы приковывал к себе внимание, благодаря исключительной красоте и величию. Даже сейчас, когда от города остались только руины, он продолжает вызывать восхищение.
      Город Ани расположен на высоком берегу одного из притоков реки Ахурян.
       

       
       
      • 4 ответа
    • В БЕРЛИНЕ БОЛЬШЕ НЕТ АЗЕРБАЙДЖАНА
      Конец азербайджанской истории в Университете им. Гумбольдта: Совет студентов резко раскритиковал кафедру, финансируемую режимом. Кафедра, финансируемая со стороны, будет ликвидирована.
      • 1 ответ
    • Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"  Автор фильма, Виктор Коноплёв
      Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"
      Автор фильма Виктор Коноплёв.
        • Like
      • 0 ответов
    • В Риме изберут Патриарха Армянской Католической церкви
      В сентябре в Риме пройдет епископальное собрание, в рамках которого планируется избрание Патриарха Армянской Католической церкви.
       
      Об этом сообщает VaticanNews.
       
      Ранее, 22 июня, попытка избрать патриарха провалилась, поскольку ни один из кандидатов не смог набрать две трети голосов, а это одно из требований, избирательного синодального устава восточных церквей.

       
      Отмечается, что новый патриарх заменит Григора Петроса, который скончался в мае 2021 года. С этой целью в Рим приглашены епископы Армянской Католической церкви, служащие в епархиях различных городов мира.
       
      Епископы соберутся в Лионской духовной семинарии в Риме. Выборы начнутся под руководством кардинала Леонардо Сантри 22 сентября.
       
      • 0 ответов
    • History of Modern Iran
      Решил познакомить вас, с интересными материалами специалиста по истории Ирана.
      Уверен, найдете очень много интересного.
       
      Edward Abrahamian, "History of Modern Iran". 
      "В XIX веке европейцы часто описывали Каджарских шахов как типичных "восточных деспотов". Однако на самом деле их деспотизм существовал лишь в виртуальной реальности. 
      Власть шаха была крайне ограниченной из-за отсутствия государственной бюрократии и регулярной армии. Его реальная власть не простиралась далее столицы. Более того, его авторитет практически ничего не значил на местном уровне, пока не получал поддержку региональных вельмож
      • 4 ответа
  • Сейчас в сети   8 пользователей, 0 анонимных, 105 гостей (Полный список)

  • День рождения сегодня

    Нет пользователей для отображения

  • Сейчас в сети

    103 гостя
    stephanie S ст. л-т DON777 Rubik Firefly Sigo Ara55 винодел
  • Сейчас на странице

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

  • Сейчас на странице

    • Нет пользователей, просматривающих эту страницу.


×
×
  • Создать...