Перейти к публикации

Inchu eq heranum hayastanic?


Kaliostro

Рекомендованные сообщения

  • Ответы 261
  • Создано
  • Последний ответ

Лучшие авторы в этой теме

Лучшие авторы в этой теме

нет!!

Под работой думаю мы оба понимаем что-то кроме сферы обслуживания, таксования и жарки шашлыка. А также подразумевает з/п которой хватает не только на квартплату. Да?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

FRD

Считать страну своей, означает иметь объязанности перед ней :*

И немнооооооооого прав...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я возвращаюсь, только дайте мне еще четыре года. :)

Ага, с американским паспортом и я вернусь куда угодно, так чтоб если что чухнуть без лишних проблем. :P

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Xm.. FRD-n chishta, es ira het hamamit em. Arthur jan, qez el ayspes asem. Tox qo erkir@ lini, inchqan uzum es .. Es chem uzum mi erkir vortex mardik amenahasarak iravunqneric zurk en, pashtpanvats chen voch orenqov ev voch el "sahmanadrutyunov": amen inch txti vra e mnum. Erevi turqer@ aveli xixch unein vor miangamic mortecin mez, aranc erkar tanjelu, isk mer ishxanavorner@ mez 10 tari sar@, mut anluys erkrum pahecin. Du hishum es ayd tarinerin qani u qani angam eir orakan mard tesnum vor inqn ir het er xosum? Hamatarats psixoz er? Es chem uzum mi erkrum aprem ur karox en oligarxneri eli chakertavor "oxrannikner@" enqan tap unenan vor hetapnden mekin, na el paxchi mtni milicayutyun, henc edtegh mtnen mardun enqan tsetsen miliciayi ashxatakicneri dem@ u voch mek chxarnvi u tanen iran hivandanoc, es chem uzum aynpisi erkir vortex eli nuyn harustneri qmahachuyqi u ekamuti hamar amboxj taxamaseri, en el kentronum erevani tnahan en anum, ev iranc hasaneliq tneri dimac talis en qrchot 3000$, isk shaterin ed el chen tvel, vorin ski mi hat gom el ches kara arnes el chem asum tan masin. Es chem uzum mi erkir vortex mardik avartelov institutner gnum taxi en qshum, kam dzuk tsaxum, kam el haytnvum fayla-bazarnerum. Es chem uzum aprel mi erkrum vortex goyutyun uni traffiking, ev da kargin chi patzhvum. Karox es asel qani sutiner e minchev ayzhm patzhvel mer hay axchiknerin xabeutyamb marmnavacharutyan hamar artasahman tanelu hamar? 1,2? Qani asa.. Es chem uzum aprel mi erkrum , vortex petutyun@ chi xraxusum voch mi nor gorts, amen mi nor anivi aranq@ payt en mtcnum. Es chem uzum aprel mi ekrum, vortex aveli shat 'goxakann' e hargvum, qan te qaxaqaciakan partq@. U chem el uzum vor ed erkir@ indz iran@ hamari, ev es vaxuc arden lutsel em ed harc@, ev tqel em ed erkri qaxaqaciutyan vra, u hrazharvel em dranci. Es chem uzum aprel ayspes, vorovhetev xextvum e im kareli e asel stextsagorts hogin. Dra hamar el heranum em. Aveli lav e gnam iskapes mi inch vor Zimbabve harstacnem, u harstanam qan te aystegh charqash kyanq varem, spaselov ashxatavardzi. Inchu pox ashxatelu hamar petqa mard hancagorts lini? Es chem uzum. Es kgnam evropa, ev vstah em vor kgtnem ayntegh ayn amen@ inch vor CHKA aystegh!!!. Sa im erkir@ chi lini qani der mardik gone chsovoren hasarak kulturakan baner. U petq chi heqiatner patmel te menq hazaravor tarineri patmutyun unenq, unenq kultura ev ayln. Ete shat aveli xor@ analiz anes, menq hat qich baner unenq, ev shat ban unenq sovorelu, vor@ chgites inchu chenq uzum anel. Menq lodirner enq. Ayo. Es chem uzum ayspisi erkir.

Ete karox eq poxel, apa poxeceq, u ete gone skizb@ karoxanaq mi ban anel( inchum es shat shat kaskatsum em, vor kstacvi) , es el kgam, u xoramux klinem vor dzer nachinaniyan kisat chmna.

Bayc hima, ayspisi erkrum, vortex prezidenti bodygard@ karox e kanxamtatsvats mard spanel u 2 tari stanal, ayn el paymanakan, es chem uzum mnal ays erkrum.

Es gnum em , ev shat shutov.

Изменено пользователем Kaliostro (история изменений)
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

' date='1 September 2005 - 12:26'] Работы нет. Много примеров перед глазами - люди приезжают в Москву и очень скоро находят тут работу, когда как в Армении прозябали. Я бы первый вернулся, если бы знал, что найду себе применеие. А рабизное окружение это не повод уезжать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Xm.. FRD-n chishta, es ira het hamamit em. Arthur jan, qez el ayspes asem. Tox qo erkir@ lini, inchqan uzum es .. Es chem uzum mi erkir vortex mardik amenahasarak iravunqneric zurk en, pashtpanvats chen voch orenqov ev voch el "sahmanadrutyunov": amen inch txti vra e mnum. Erevi turqer@ aveli xixch unein vor miangamic mortecin mez, aranc erkar tanjelu, isk mer ishxanavorner@ mez 10 tari sar@, mut anluys erkrum pahecin. Du hishum es ayd tarinerin qani u qani angam eir orakan mard tesnum vor inqn ir het er xosum? Hamatarats psixoz er? Es chem uzum mi erkrum aprem ur karox en oligarxneri eli chakertavor "oxrannikner@" enqan tap unenan vor hetapnden mekin, na el paxchi mtni milicayutyun, henc edtegh mtnen mardun enqan tsetsen miliciayi ashxatakicneri dem@ u voch mek chxarnvi u tanen iran hivandanoc, es chem uzum aynpisi erkir vortex eli nuyn harustneri qmahachuyqi u ekamuti hamar amboxj taxamaseri, en el kentronum erevani tnahan en anum, ev iranc hasaneliq tneri dimac talis en qrchot 3000$, isk shaterin ed el chen tvel, vorin ski mi hat gom el ches kara arnes el chem asum tan masin. Es chem uzum mi erkir vortex mardik avartelov institutner gnum taxi en qshum, kam dzuk tsaxum, kam el haytnvum fayla-bazarnerum. Es chem uzum aprel mi erkrum vortex goyutyun uni traffiking, ev da kargin chi patzhvum. Karox es asel qani sutiner e minchev ayzhm patzhvel mer hay axchiknerin xabeutyamb marmnavacharutyan hamar artasahman tanelu hamar? 1,2? Qani asa.. Es chem uzum aprel mi erkrum , vortex petutyun@ chi xraxusum voch mi nor gorts, amen mi nor anivi aranq@ payt en mtcnum. Es chem uzum aprel mi ekrum, vortex aveli shat 'goxakann' e hargvum, qan te qaxaqaciakan partq@. U chem el uzum vor ed erkir@ indz iran@ hamari, ev es vaxuc arden lutsel em ed harc@, ev tqel em ed erkri qaxaqaciutyan vra, u hrazharvel em dranci. Es chem uzum aprel ayspes, vorovhetev xextvum e im kareli e asel stextsagorts hogin. Dra hamar el heranum em. Aveli lav e gnam iskapes mi inch vor Zimbabve harstacnem, u harstanam qan te aystegh charqash kyanq varem, spaselov ashxatavardzi. Inchu pox ashxatelu hamar petqa mard hancagorts lini? Es chem uzum. Es kgnam evropa, ev vstah em vor kgtnem ayntegh ayn amen@ inch vor CHKA aystegh!!!. Sa im erkir@ chi lini qani der mardik gone chsovoren hasarak kulturakan baner. U petq chi heqiatner patmel te menq hazaravor tarineri patmutyun unenq, unenq kultura ev ayln. Ete shat aveli xor@ analiz anes, menq hat qich baner unenq, ev shat ban unenq sovorelu, vor@ chgites inchu chenq uzum anel. Menq lodirner enq. Ayo. Es chem uzum ayspisi erkir.

Ete karox eq poxel, apa poxeceq, u ete gone skizb@ karoxanaq mi ban anel( inchum es shat shat kaskatsum em, vor kstacvi) , es el kgam, u xoramux klinem vor dzer nachinaniyan kisat chmna.

Bayc hima, ayspisi erkrum, vortex prezidenti bodygard@ karox e kanxamtatsvats mard spanel u 2 tari stanal, ayn el paymanakan, es chem uzum mnal ays erkrum.

Es gnum em , ev shat shutov.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

уехали мы уже после тех самых кошмарных зим. Отец решил уехать после одного крайне неприятного инцидента с его лучшим другом и правительством тер Петросяна (в самом прямом и буквальном смысле, но в подробности вдаваться не буду...) С начала пытался его выручить, но когда понял что безнадежно, подал в отставку и поклялся (не шучу) в Армению не возвращаться пока эта сволочь не уйдет.

Когда сволочь 'ушли', я уже настолько подросла что широко шагала по тропе западного образования, и родители решили остаться (все-таки с западным дипломом перспектив больше...)

А вообще они собираются вернутся, как выдут на пенсию. Но не совсем. Пол года там пол года тут, или че-то в этом роде.

Я тоже, думаю, когда-нить обязательно вернусь. Что бы не говорили про минусы, (и в принципе они конечно есть) без Еревана я жить не могу.... :wub:

вот такие пироги

Изменено пользователем Маришка (история изменений)
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я во многом согласна с Kaliostro. В Армении конечно тяжело жить. Везде беспредел. Ну вот например 14 июня этого года произошел такой случай. Телохранитель одного из наших всем известных олигархов на бешеной скорости (и куда смотрят гаишники?) сбил на своей машине с гос. номерами 11летнего мальчика, переходившего на зеленый свет улицу. Ни в одной больнице мальчику не смогли помочь. Через несколько часов он скончался на руках своего отца, который движимый патриотическими чувствами совсем недавно решил с семьей переехать из Москвы (где они очень хорошо жили) в Ереван.

И однако уважаемый Kaliostro даже после этого ужасающего события семья останется жить в Ереване и будет растить своего второго сына здесь. Это я к тому, что никто за вас вашу же родину обстраивать не будет! Будущее страны именно в руках армян. Выражайте свой протест вслух, здесь, чтобы вас слышали.

Простите, если я резко высказываюсь, я придерживаюсь того мнения, что каждый сам решает, где ему жить и что делать, но меня просто возмутила фраза "Ete karox eq poxel, apa poxeceq, u ete gone skizb@ karoxanaq mi ban anel( inchum es shat shat kaskatsum em, vor kstacvi) , es el kgam, u xoramux klinem vor dzer nachinaniyan kisat chmna. " :shljapa:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Hima indz tvum e animast e dzez inch vor banerum hamozel vor amen inch ajdqan el vat chi-gnaceq bajc hamozvac exeq-vorqan el lav dasavorvi dzer kjanqy otarutjunum arnvazn mek tari anc duq ajl kerp kxoseq :rolleyes:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ага, с американским паспортом и я вернусь куда угодно, так чтоб если что чухнуть без лишних проблем. 
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Гость
Эта тема закрыта для дальнейших сообщений.

  • Наш выбор

    • Ани - город 1001 церкви
      Самая красивая, самая роскошная, самая богатая… Такими словами можно характеризовать жемчужину Востока - город АНИ, который долгие годы приковывал к себе внимание, благодаря исключительной красоте и величию. Даже сейчас, когда от города остались только руины, он продолжает вызывать восхищение.
      Город Ани расположен на высоком берегу одного из притоков реки Ахурян.
       

       
       
      • 4 ответа
    • В БЕРЛИНЕ БОЛЬШЕ НЕТ АЗЕРБАЙДЖАНА
      Конец азербайджанской истории в Университете им. Гумбольдта: Совет студентов резко раскритиковал кафедру, финансируемую режимом. Кафедра, финансируемая со стороны, будет ликвидирована.
      • 1 ответ
    • Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"  Автор фильма, Виктор Коноплёв
      Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"
      Автор фильма Виктор Коноплёв.
        • Like
      • 0 ответов
    • В Риме изберут Патриарха Армянской Католической церкви
      В сентябре в Риме пройдет епископальное собрание, в рамках которого планируется избрание Патриарха Армянской Католической церкви.
       
      Об этом сообщает VaticanNews.
       
      Ранее, 22 июня, попытка избрать патриарха провалилась, поскольку ни один из кандидатов не смог набрать две трети голосов, а это одно из требований, избирательного синодального устава восточных церквей.

       
      Отмечается, что новый патриарх заменит Григора Петроса, который скончался в мае 2021 года. С этой целью в Рим приглашены епископы Армянской Католической церкви, служащие в епархиях различных городов мира.
       
      Епископы соберутся в Лионской духовной семинарии в Риме. Выборы начнутся под руководством кардинала Леонардо Сантри 22 сентября.
       
      • 0 ответов
    • History of Modern Iran
      Решил познакомить вас, с интересными материалами специалиста по истории Ирана.
      Уверен, найдете очень много интересного.
       
      Edward Abrahamian, "History of Modern Iran". 
      "В XIX веке европейцы часто описывали Каджарских шахов как типичных "восточных деспотов". Однако на самом деле их деспотизм существовал лишь в виртуальной реальности. 
      Власть шаха была крайне ограниченной из-за отсутствия государственной бюрократии и регулярной армии. Его реальная власть не простиралась далее столицы. Более того, его авторитет практически ничего не значил на местном уровне, пока не получал поддержку региональных вельмож
      • 4 ответа
  • Сейчас в сети   10 пользователей, 2 анонимных, 418 гостей (Полный список)

  • День рождения сегодня

    Нет пользователей для отображения

  • Сейчас в сети

    425 гостей
    2 анонимных
    luc Nelsjan operit Sigo stephanie S Арарат mshput melkum Rubik w i t o
  • Сейчас на странице

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

  • Сейчас на странице

    • Нет пользователей, просматривающих эту страницу.


×
×
  • Создать...