Все публикации пользователя Ваэ
1. Неа, чуток попоже скину и фотки каскада.
2. Послушал песню, более гениального ворноца давно не слышал.
3. Сылки тоже давай, могут подумать наши соседи, что сам придумываеш. Представил ихнею лавку с ..., портретом Путина и с флажками , если не гонят, сильно.
4. Բանտախցից՝ վաճառասրահ. բանտային արվեստը հետաքրքրություն է առաջացնում Երևանի Վերնիսաժում Երևանի Վերնիսաժի տարածքում, որը հայկական հուշանվերների ամենամեծ բացօթյա շուկան է, հայտնվել է նոր բնակիչ: Բանտային արվեստ հանուն ազատության «Բանտային արվեստ» խանութ-սրահը` Խանջյան փողոցի հարևանությամբ, արդեն մեկ շաբաթ իր դռներն է բացել հաճախորդների առջև և ճակատին փակցված մեծ տառերով մագնիսի պես ձգում է հետաքրքրասեր անցորդներին: Գիպսե խաչքարեր, տուֆի փոշուց պատրաստված եկեղեցիների մանրակերտներ, ստվարաթղթե նավեր, փայտե փորագիր նարդիներ, մոմակալներ, զարդատուփեր, ծխամորճներ, թզբեհներ, պայուսակներ, հողաթափեր և այլ իրեր` պատրաստված այն հումքից, ինչ կալանավորները կարողացել են հայթայթել կալանավայրերում: Այս փոքրիկ խանութն արտաքուստ նման է ապակեպատ երկաթյա բանտախցի, որտեղ, ի տարբերություն քաղաքի տասնյակ այլ պատկերասրահների, գնորդը, բացի աշխատանքի հեղինակի անունից, կարող է իմանալ նաև, թե որ կալանավայրում է բանտարկյալը կրում իր պատիժը: «Բանտային արվեստը» բացել է «Աջակցություն դատապարտյալներին» հիմնադրամը, որը գործում է 2002 թվականից` Հայաստանի կառավարության որոշմամբ: Հիմնադրամի նպատակը, որի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահը Հայաստանի արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանն է, Հայաստանի դատապարտյալների զբաղվածության ապահովումն է: Կալանավորներն աշխատում են հիմնադրամի քարի, կարի, փայտի արտադրամասերում, ինչպես նաև գյուղատնտեսությունում, իսկ ստացված շահույթը, ըստ հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Գագիկ Մադոյանի, ամբողջությամբ փոխանցվում է կալանավայրեր` կալանավորների պահանջները հոգալու համար: Միայն անցյալ տարի հիմնադրամը, ըստ Մադոյանի, ունեցել է 150 մլն դրամի (մոտ 337000 $) շրջանառություն: «Այս խանութի ստեղծմանը ձեռնամուխ եղանք 2002 թվականին,- ասում է Մադոյանը: - Սակայն քաղաքապետարանից տարածքի թույլտվություն կարողացանք ստանալ միայն այս տարի: Ձեռքի շնորհք ունեցող կալանավորների հետ կնքելու ենք աշխատանքային պայմանագիր և ստացված շահույթը փոխանցելու ենք յուրաքանչյուրի բանկային հաշվին: Այդ գումարներն արդեն իրենց ցանկությամբ կալանավորները կծախսեն կամ իրենց կարիքները հոգալու համար, կամ կուղարկեն իրենց ընտանիքներին»,- ասում է Մադոյանը: Սրահը բացելու համար պահանջվել է 3 մլն 150 հազար դրամ (մոտ 7000$): «Սրահն անվանել ենք ըստ ներկայացված նմուշների,- ասում է Մադոյանը: - Մենք այստեղ բիզնեսով չենք զբաղվում: Միակ նպատակը կալանավայրերում զբաղվածություն ապահովելն է: Նման ձևով ուզում ենք ոգևորել և շահագրգռել դատապարտյալներին, որ նրանք ստեղծագործեն և կատարելագործեն իրենց վարպետությունը»: Ըստ սրահի վաճառողուհի Մարինե Ղահրամանյանի՝ խանութից առայժմ մեծ գնումներ չեն կատարել, սակայն այցելուները շատ են: «Շատ են գալիս նաև Վերնիսաժի սեղանիկների վաճառողները` ուսումնասիրելու այստեղի աշխատանքները և համեմատելու դրանց գները: Շատ դեպքերում ասում են, որ մեզ մոտ նույն աշխատանքն ավելի էժան է, քան իրենց մոտ»: Արվեստ առանց սահմանների՝ գոնե այս երևանյան խանութում Այս գործերը վաճառվում են 500-ից (1 դոլարանոց գիպսե փոքր խաչքար) մինչև 55000 դրամով (120 դոլարանոց փորագիր նարդի), չնայած գինը սակարկելի է: Ըստ վաճառողուհու՝ այս դեպքում կարևոր է, որ գնորդը, իրոք, հասկանա նման աշխատանքների արժեքը: Ըստ Մադոյանի՝ աշխատանքները գնահատում են հեղինակները, իսկ խանութը հավելում է միայն տասը տոկոս: Այժմ ներկայացված են 41 տղամարդ և կին դատապարտյալների տարբեր գործեր` 11 քրեակատարողական հիմնարկներից: Մադոյանը հավաստիացնում է, որ ծրագրին մասնակցել ցանկացողների թիվն օրեցօր ավելանում է: «Առայժմ ներկայացված են միայն այն նմուշները, որոնք հիմնադրամի աշխատողները կարողացել են հավաքել կալանավայրերից: Սակայն աշխատանքների հեղինակներին խնդրել ենք ներկայացնել այն պահանջվող հումքը, որը մենք կմատակարարենք, ինչպես նաև կստեղծենք համապատասխան արհեստանոց, որպեսզի ավելի հարմար պայմաններում աշխատեն»: Երևանի «Էրեբունի» քրեակատարողական հիմնարկում արդեն վերանորոգվում է մի սենյակ, որը կծառայի կալանավորներին իբրև արհեստանոց: «Ոմանք շատ լավ գործեր ունեն, սակայն շուտով մի մասնագետ կվարձենք, որը կայցելի կալանավայրեր և պրոֆեսիոնալ խորհուրդներ կտա` առավել որակյալ աշխատանքներ ստեղծելու համար»,- ասում է հիմնադրամի գլխավոր տնօրենը: http://www.armenianow.com/?lng=arm
5. Карох э ев ай э, этот источник про азербайджанский и не исключаю, что с подачи именно их, кавказ веб центр и уведомляет какая судьба ждёт Грузию и Азербайджан из за редисок России, Ирана, Армени. , по моему тупая пропоганда - в превую очередь(для нас) направленное на обостроения отношений между Арменией и Грузией.
6. VMS а "ваши" источники ещё чем пугают народ, кроме нарисованных карт.