Перейти к публикации

Что творится в наших школах ?


Удача

Рекомендованные сообщения

то есть наши задачи были сложнее намного.Но читая мой учебник ребенок за раз все понимает, читая его учебник даже мне приходится поднатужиться чтоб понять ЧТО ОТ МЕНЯ ХОТЯТ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 344
  • Создано
  • Последний ответ

А вот и подрастающие кусторицы (первое видео)

http://www.youtube.com/watch?v=Bmtr33Qiivc&feature=related

и дарчиняны (второе видео)

http://www.youtube.com/watch?v=iE9nJJfL57M&feature=player_embedded#!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

.......... Дорогие родители, если у котого то из вас с нервы супер сильные, советую оказаться в школе вр время звонка на перемену. То что вы увидите, при этом обнаружите среди участников и вашего ребенка, паразит вас, уверяю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Скажите, а Вам не кажется, что это тоже самое как если доктор будет жаловаться на кровь в время операции и скажет,-если бы Вы открыли себе брюшную

полость вы бы удивились сколько там кровища, и даже в вас самих.

Ведь как раз по той причине, что я знаю, что мои нервы не выдержат я не претендую на звание учителя. Разве мы не орали? Орали, да еще так орали что стекла звенели. Мы еще и стекла разбивали и магнит к отоплению прикрепляли в надежде что оно лопнет и нас освободят от уроков. И мы все делали, но знаете недавно мне мой одноклассник сказал офигенную вешь. Он сказал, что в начальных класса был уверен что Учитель такое высшее существо, что оно не ходит в туалет и не кушает. И скажу я Вам, сколько лет прошло (35) мы до сих пор имеем отношения с нашим учителем. И я и мои дети одинаковые, педагоги другие, система другая, она ломает учителей превращая их в педагогов продающих услуги. Школа стала очередным сервисом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Պատգամավորի ՆԱԽԿԻՆՈՒՄ ղեկավարած ԴՊՐՈՑԻ ներկա ՏՆՕՐԵՆԸ վիրավորել է ՈՒՍՈՒՑՉԻՆ 03/10/2011

«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Անահիտ Բախշյանն այսօր նամակ է ուղարկել Երևանի քաղաքապետին: Նամակի բովանդակությունը ներկայացվում է ստորև. ««Առավոտ» թերթի սեպտեմբերի 24-ի համարում տպագրված «Գլուխդ պատին ես տալիս» վերնագրով լուրը լուրջ ահազանգ է Երևանի թիվ 27 դպրոցում առկա կրթական հաստատությանը ոչ հարիր մթնոլորտի մասին: Կործանարար է, երբ մանկավարժական խորհրդի անդամ ուսուցիչն իր հասցեին լսում է այդ արտահայտությունն ու շարունակում է լռել: Ոչ միայն այս դպրոցի, այլև հանրապետության շատ այլ դպրոցների ուսուցիչներ, կարծես կորցրել են արժանապատվության զգացումը, չեն կարողանում պաշտպանել իրենց արժանապատվությունն ու տարրական իրավունքները հատկապես այն տնօրեններից, ովքեր, զարմացած իրենց օրենքով տրված իշխանությունից, չունենալով ամենակարևորը` ուսուցչապետին վայել նկարագիր և կրթությունը կազմակերպելու ոչ սեփական գիտելիք, ոչ հմտություն, ինքնադրսևորվելու այլ ճանապարհ չեն գտնում, քան որպես գործատու սուր ճոճելն ու դիմացինին նվաստացնելը: Ուսուցիչներն ու ծնողները, որպես քաղաքացիներ, հանդուրժելով իրենց նվաստացնողին, շատ վատ օրինակ են աշակերտների համար, ովքեր, ունենալով դպրոցում կատարվող անցուդարձի մասին սեփական տեղեկատվական աղբյուրները, պատկերացնո՞ւմ եք, թե ինչ են մտածում այդ արտահայտությունը թույլ տված տնօրենի ու դրա հետ լռելյայն համաձայնվող ուսուցիչների մասին (հետո ասում ենք` այս սերունդն ուսուցչին չի հարգում):

«Կրթության մասին» և «Հանրակրթության մասին» ՀՀ օրենքներով հանրակրթության բնագավառում պետության հռչակած քաղաքականությունը երաշխավորում է հանրակրթության մարդասիրական բնույթը, անհատի ազատ և համակողմանի զարգացման առաջնայնությունը, քաղաքացիական գիտակցության կարեւորումը, անհատի և նրա իրավունքների ու ազատությունների նկատմամբ հարգանքը, արժանապատվությունը և աշխատասիրությունը, պատասխանատվությունը, հանդուրժողականութունը և այլն:

Իսկ «Երևան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին», «Կրթության մասին» և «Հանրակրթության մասին» ՀՀ օրենքների հիման վրա, կրթության բնագավառում, որպես պարտադիր լիազորություններ, Երեւանի քաղաքապետը կազմակերպում է Երևանի ենթակայության դպրոցների, մանկապարտեզների, ինչպես նաև` կրթական այլ կազմակերպությունների գործունեությունը:

Հարգելի պարոն Քաղաքապետ, ասացեք խնդրեմ, մի՞թե ՀՀ օրենքներով ամրագրված վերոնշյալ երաշխիքները Դուք, որպես Կրթության բնագավառում գործունեության կազմակերպման պարտադիր լիազորություն կրող պետական մարմին, կարող եք կյանքի կոչել և ապահովել օրենքի պահանջների իրականացումը նման դպրոցներում, որտեղ թագավորում են ստրկամտությունը, շողոքորթությունը և Քաղաքացուն անհարիր այլ ախտեր: Նույնը վերաբերվում է տնօրեններին` քաղաքապետարանի աշխատակիցների նկատմամբ: Կարծում եմ` առաջինը Դուք պետք է շահագրգռված լինեք ամենուրեք և հատկապես կրթօջախներում արմատախիլ անելու վերոնշյալ ախտերի մետաստազները:

Կրթության բնագավառում գործունեության կազմակերպման պարտադիր լիազորության իրականացումը ենթադրում է վերահսկողության այնպիսի մեխանիզմ, որը բացառի հովանավորչությունը, լինի զգոն ու ուշադիր թե ուսուցչից, թե ծնողից եկած ցանկացած ահազանգի նկատմամբ, որի քննարկումը աշխատակազմի հանրակրթության վարչության յուրաքանչյուր ծառայողի կողմից պետք է տարվի արդարամտորեն, առանց հովանավորչությունների և այլ կասկածելի մեթոդների: Հանրակրթության վարչությունը պարտավոր է դպրոցներում ապահովել այնպիսի մթնոլորտ, որտեղ ուսուցիչը ոգևորվի իր ձեռքբերումներով, գնահատվի նրա գործունեությունը, իսկ աշակերտը հաճույքով գա դպրոց` գնահատելով այնտեղ կրթության իր իրավունքի պատշաճ բավարարումը: Այսինքն նրանք պարտավոր են աշխատել ՀՀ Օրենքներով և հետևել, որպեսզի դպրոցներն իրականացնեն օրենքների պահանջները: Այնինչ, կոնկրետ վերոնշյալ դպրոցի դեպքում ակնհայտորեն խախտվել է օրենքը և ոտնահարվել ուսուցիչների արժանապատվությունը: Նշեմ, որ չնայած տնօրենը հանձնել է օրենքների իմացությունը հավաստող քննությունները, սակայն դրանց կիրառելու կամքն ու հմտությունները, ինչպես խոստովանել է` չունի:

Դպրոցից հնչած յուրաքանչյուր ահազանգին պատշաճ, առանց ծածկադմփոցի գնահատական տալը պետք է սկզբնավորվի քաղաքապետարանից կամ կրթության նախարարությունից` կախված պատկանելիությունից: Այնինչ, ահազանգերը, եթե իրավունքը ոտնահարված անձը թիկունք չունի կամ դրանք լրատվությամբ աղմուկ չեն բարձրացրել, ինչպես եղավ վերջերս այն ուսուցչի հետ, ով դասարանում կտրել էր երեխաների մազերը, քաղաքապետարանի կողմից պատշաճ ուշադրության չեն արժանանում և առաջնորդվում են «յոլա գնացեք» հանձնարարականով:

Ելնելով վերոնշյալից` խնդրում եմ «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 7-րդ հոդվածի համաձայն` 10-օրյա ժամկետում տեղեկացնել եւ ներկայացնել արձանագրություն այն մասին, թե

1. ի՞նչ միջոցներ է ձեռնարկել քաղաքապետարանի աշխատակազմի հանրակրթության վարչությունը գործող տնօրենի նկատմամբ, ով «խոսակցական հայերենով, այսպես ասած, տնավարի հնչած» «տեղն է դրել» բոլորին, ովքեր համարձակվում են առանց իր գիտության ծնողական ժողով հրավիրել:

2. ո՞վ է տնօրենին ծնողական ժողովներ հրավիրելու վերաբերյալ նման հանձնարարական տվել:

3. քննարկվե՞լ է արդյոք հատկապես վերոնշյալ հայտարարության օրինականությունը:

4. լուրի մեջ նշված ուսուցչուհին` Անահիտ Հովհաննիսյանը, սույն թվականի հունիսի 28-ին գրավոր ահազանգել է Երևանի քաղաքապետարանի հանրակրթության վարչությանն այն մասին, որ տնօրենի և դպրոցի մայրենիի ուսուցչուհի Խլոպուզյանի կողմից մանկավարժական խորհրդի նիստին իր նկատմամբ հնչել է զրպարտություն: Ի՞նչ քայլեր են ձեռնարկվել վարչության կողմից այդ ահազանգում նշված փաստերը պարզելու համար, աշխատակիցներից ո՞ւմ է հանձնարարվել քննարկել այն և ի՞նչ ուսումնասիրության եզրակացության հիման վրա են ուսուցչուհուն գրավոր պատասխանել, թե ահազանգում նշված փաստերը չեն համապատասխանում իրականությանը:

5. քաղաքապետի կողմից ուսուցչապետին անհարիր ու անվայել արտահայտություն թույլ տված տնօրենն ի՞նչ գնահատականի է արժանացել:

Ակնկալում եմ սպառիչ պատասխան յուրաքանչյուր հարցի վերաբերյալ»:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Отличие нашего времени и нынешнего в том, что в наше время и до нас учитель - был авторитетом. даже если непрофесионал и не важно справлялся со своими обьязанностямим. Сама тоже имела и учителей професионалов и таких уроки которых даже учить не хотела. Но любой намек на недовольство мои родители парировали одним предложением - "он учитель и на этом все!"

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Авторитет нужно заслужить,он с неба не падает,и никакой бумажкой не подтверждается.А если не получается,то это не проблема ребенка и воспитания,это проблема учителя.Пора на пенсию!!!!!!

Проблема в обществе, в котором лучшие талантливейшие люди даже не рассматривают для себя профессию учителя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Проблема в обществе, в котором лучшие талантливейшие люди даже не рассматривают для себя профессию учителя.

Вот поэтому и устроиться на работу учителем дают взятки от 2000 до 5000 :rolleyes2:

Про поступление в педагогический институт ещё не говорю.

Всё в этом мире относительно

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

то есть вы хотите сказать,что я прав, когда не хочу отдавать своего сына в школу, обдумывая дистанционное обучение, благо такой вариант есть?:rolleyes:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Проблема в обществе, в котором лучшие талантливейшие люди даже не рассматривают для себя профессию учителя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

то есть вы хотите сказать,что я прав, когда не хочу отдавать своего сына в школу, обдумывая дистанционное обучение, благо такой вариант есть?:rolleyes:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Знаете, сегодня единственное положительное, что дает школа, это опыт общения, пребывания в коллективе. На счет знаний, да. Но дистанционное обучение лишит ребенка общения с сверстниками.

еще неизвестно какие там будут свестники.А компенсировать общение можно спортом, кружками, секциями

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

то есть вы хотите сказать,что я прав, когда не хочу отдавать своего сына в школу, обдумывая дистанционное обучение, благо такой вариант есть?:rolleyes:

Нет, школьная социализация важна. Просто надо выбрать хорошую платную школу.

Гимназию при РАУ или Вальдорфскую школу, например.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Архивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших сообщений.


  • Наш выбор

    • Ани - город 1001 церкви
      Самая красивая, самая роскошная, самая богатая… Такими словами можно характеризовать жемчужину Востока - город АНИ, который долгие годы приковывал к себе внимание, благодаря исключительной красоте и величию. Даже сейчас, когда от города остались только руины, он продолжает вызывать восхищение.
      Город Ани расположен на высоком берегу одного из притоков реки Ахурян.
       

       
       
      • 4 ответа
    • В БЕРЛИНЕ БОЛЬШЕ НЕТ АЗЕРБАЙДЖАНА
      Конец азербайджанской истории в Университете им. Гумбольдта: Совет студентов резко раскритиковал кафедру, финансируемую режимом. Кафедра, финансируемая со стороны, будет ликвидирована.
      • 1 ответ
    • Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"  Автор фильма, Виктор Коноплёв
      Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"
      Автор фильма Виктор Коноплёв.
        • Like
      • 0 ответов
    • В Риме изберут Патриарха Армянской Католической церкви
      В сентябре в Риме пройдет епископальное собрание, в рамках которого планируется избрание Патриарха Армянской Католической церкви.
       
      Об этом сообщает VaticanNews.
       
      Ранее, 22 июня, попытка избрать патриарха провалилась, поскольку ни один из кандидатов не смог набрать две трети голосов, а это одно из требований, избирательного синодального устава восточных церквей.

       
      Отмечается, что новый патриарх заменит Григора Петроса, который скончался в мае 2021 года. С этой целью в Рим приглашены епископы Армянской Католической церкви, служащие в епархиях различных городов мира.
       
      Епископы соберутся в Лионской духовной семинарии в Риме. Выборы начнутся под руководством кардинала Леонардо Сантри 22 сентября.
       
      • 0 ответов
    • History of Modern Iran
      Решил познакомить вас, с интересными материалами специалиста по истории Ирана.
      Уверен, найдете очень много интересного.
       
      Edward Abrahamian, "History of Modern Iran". 
      "В XIX веке европейцы часто описывали Каджарских шахов как типичных "восточных деспотов". Однако на самом деле их деспотизм существовал лишь в виртуальной реальности. 
      Власть шаха была крайне ограниченной из-за отсутствия государственной бюрократии и регулярной армии. Его реальная власть не простиралась далее столицы. Более того, его авторитет практически ничего не значил на местном уровне, пока не получал поддержку региональных вельмож
      • 4 ответа
  • Сейчас в сети   9 пользователей, 1 анонимный, 384 гостя (Полный список)

  • День рождения сегодня

  • Сейчас в сети

    387 гостей
    1 анонимный
    vardan hov Колючка Анчара Firefly Xenobarbital RDR vanski w i t o lord17
  • Сейчас на странице

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

  • Сейчас на странице

    • Нет пользователей, просматривающих эту страницу.


×
×
  • Создать...