Перейти к публикации

Посиделки автолюбителей: о том о сем по вождению....


annajan

Рекомендованные сообщения

  • Admin

..надо по мне дожидаться чтобы хотя бы обороты упали

ну это само собой

wallpaper-tekstura-seryi-fon-chernyi-fon-uzor-oboi-tsvety-ve.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 209
  • Создано
  • Последний ответ

Лучшие авторы в этой теме

Лучшие авторы в этой теме

ну это само собой

а как они упадут за 30-60 секунд?

Изменено пользователем Romeo11 (история изменений)
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Admin

а как они упадут за 30-60 секунд?

 у меня с этим четко. примерно 15 сек хоть зимой хоть летом одинаково и четко выравнивается.

wallpaper-tekstura-seryi-fon-chernyi-fon-uzor-oboi-tsvety-ve.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 3 недели спустя...
  • OpenArmenia Club

Որո՞նք են նվազ նշանակության իրավախախտումները 2016-02-14 / 

Եթե կատարված վարչական իրավախախտումը նվազ նշանակություն ունի, գործը վճռելու համար լիազորված մարմինը (պաշտոնատար անձը) կարող է խախտողին ազատել վարչական պատասխանատվությունից և բավարարվել բանավոր դիտողությամբ: Այն դեպքերում, երբ ճանապարհային երթևեկության կանոնի խախտումն ամրագրվել է տեսանկարահանման կամ լուսանկարահանման միջոցով, վերոնշյալ հոդվածի առաջին մասով սահմանված կարգը կարող է կիրառվել նաև վերադասության կարգով բողոքարկման վարույթի ընթացքում: Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի 124-րոդ հոդվածի (Տրանսպորտային միջոցների վարորդների կողմից ճանապարհային երթևեկության կանոնները խախտելը) հետյալ կետերը համարվում են նվազ նշանակության՝

1. Տրանսպորտային միջոցների վարորդների կողմից ճանապարհային նշանների կամ ճանապարհային գծանշումների պահանջները չկատարելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հնգապատիկի չափով:

2. Տրանսպորտային միջոցների երթևեկության հակադիր հոսքերն իրարից բաժանող գծանշումների պահանջները չկատարելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի տասնապատիկի չափով:

5. Տրանսպորտային միջոցների վարորդների կողմից խաչմերուկների անցման կանոնները խախտելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հնգապատիկի չափով:

7. Տրանսպորտային միջոցների վարորդների կողմից ընդհանուր օգտագործման տրանսպորտային միջոցների կանգառի կետերի անցման կանոնները խախտելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի եռապատիկի չափով:

9. Տրանսպորտային միջոցների վարորդների կողմից երթևեկությունն սկսելու կամ մանևր կատարելու, ինչպես նաև հետընթաց վարման կանոնները խախտելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հնգապատիկի չափով:

12. Տրանսպորտային միջոցների վարորդների կողմից արտաքին լուսային սարքերից օգտվելու կանոնները խախտելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի եռապատիկի չափով:

13. Ճանապարհային երթևեկության կանոններով նախատեսված դեպքերում տրանսպորտային միջոցի հեռահար լույսը մոտակայի չփոխարկելը կամ արգելված դեպքերում հեռահար լույսերով տրանսպորտային միջոցը վարելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի տասնապատիկի չափով:

19. Տրանսպորտային միջոցների վարորդների կողմից ձայնային ազդանշանի կիրառման կանոնները խախտելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հնգապատիկի չափով:

21. Տրանսպորտային միջոցների վարորդների կողմից կանգառի և (կամ) կայանման կանոնները խախտելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հնգապատիկի չափով:

25. Տրանսպորտային միջոցների վարորդների կողմից (բացառությամբ ուղևորների կանոնավոր փոխադրումներ իրականացնող տրանսպորտային միջոցների վարորդների) ընդհանուր օգտագործման տրանսպորտային միջոցների կանգառի կետի տարածքում կանգառ կատարելը կամ կայանելը կամ երթևեկելի մասի եզրին ոչ զուգահեռ կայանելը (բացառությամբ օրենսդրությամբ թույլատրված դեպքերի)` առաջացնում են տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հնգապատիկի չափով:

30. Տրանսպորտային միջոցների վարորդների կողմից բեռների փոխադրման կանոնները խախտելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հնգապատիկի չափով:

Նույն օրենսգրքում ասվում է. Եթե վերոնշյալ հոդվածի 1-ին, 2-րդ, 5-րդ, 7-րդ, 9-րդ, 12-րդ, 13-րդ, 19-րդ, 21-րդ, 25-րդ (միայն կանգառ կատարելու մասով) կամ 30-րդ մասերով նախատեսված վարչական իրավախախտումը, վերոնշյալ հոդվածին համապատասխան, ունի նվազ նշանակություն, ապա անձը համարվում է նախազգուշացված, և լիազորված մարմինը (պաշտոնատար անձը) վարչական պատասխանատվության միջոց չի կիրառում: «Հոծ գիծ» (այդ թվում՝ «Կանգ-գիծ») գծանշման պահանջները չկատարելու համար վերոնշյալ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված վարչական իրավախախտումն ունի նվազ նշանակություն այն դեպքում, երբ տրանսպորտային միջոցի առջևի կամ կողային երկու անիվներն ամբողջությամբ չեն հատել գծանշումը, և դրա հետևանքով երթևեկության մյուս մասնակիցների համար խոչընդոտ կամ վթարային իրադրություն առաջացնելու ակնհայտ վտանգ չի ստեղծվել, ինչպես նաև այն դեպքում, երբ իրավախախտումն անխուսափելիորեն կատարվել է երթևեկության այլ մասնակցի գործողության կամ անգործության պատճառով:

Ճանապարհային նշանների պահանջները չկատարելու համար վերոնշյալ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված վարչական իրավախախտումն ունի նվազ նշանակություն այն դեպքում, երբ իրավախախտումն անխուսափելիորեն կատարվել է երթևեկության այլ մասնակցի գործողության կամ անգործության պատճառով: Տրանսպորտային միջոցների երթևեկության հակադիր հոսքերն իրարից բաժանող գծանշումների պահանջները չկատարելու համար վերոնշյալ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված վարչական իրավախախտումն ունի նվազ նշանակություն այն դեպքում, երբ տրանսպորտային միջոցի անիվներից ոչ մեկն ամբողջությամբ չի հատել գծանշումը, և դրա հետևանքով երթևեկության մյուս մասնակիցների համար խոչընդոտ կամ վթարային իրադրություն առաջացնելու ակնհայտ վտանգ չի ստեղծվել, ինչպես նաև այն դեպքում, երբ իրավախախտումն անխուսափելիորեն կատարվել է երթևեկության այլ մասնակցի գործողության կամ անգործության պատճառով: Վերոնշյալ հոդվածի 5-րդ, 7-րդ, 9-րդ, 12-րդ, 13-րդ, 19-րդ կամ 30-րդ մասերով նախատեսված վարչական իրավախախտումն ունի նվազ նշանակություն այն դեպքում, երբ դրա հետևանքով երթևեկության մյուս մասնակիցների համար խոչընդոտ կամ վթարային իրադրություն առաջացնելու ակնհայտ վտանգ չի ստեղծվել, ինչպես նաև այն դեպքում, երբ իրավախախտումն անխուսափելիորեն կատարվել է երթևեկության այլ մասնակցի գործողության կամ անգործության պատճառով: Վերոնշյալ հոդվածի 21-րդ և 25-րդ մասերով (միայն կանգառ կատարելու մասով) նախատեսված վարչական իրավախախտումն ունի նվազ նշանակություն այն դեպքում, երբ կանգառը կատարվել է միայն ուղևորների նստելու կամ իջնելու նպատակով, չի գերազանցել մեկ րոպե ժամանակահատվածը, և դրա հետևանքով երթևեկության մյուս մասնակիցների համար խոչընդոտ կամ վթարային իրադրություն առաջացնելու ակնհայտ վտանգ չի ստեղծվել: Իրավաբան.net 

Ամբողջական հոդվածը կարող եք կարդալ այս հասցեով՝ http://iravaban.net/116224.html 

© iravaban.net կայք

Не могу найти раздел "Экономика"...
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 месяца спустя...
On 28.01.2016 at 10:17 AM, SUM said:

есть специальные устройства, не помню марку, на вольво часто ставят, когда запускается отдельный, специальный двигатель для прогрева. 

Webasto. 

Не только на Вольво. Дорогая вещь, в Польше около 4-5 тыс. евро может стоить.

Удобная прежде всего для водителей грузовиков и бусиков, ночью не замёрзнешь. А так для прогрева машины зимой, если не севернее Москвы живёшь то смысле нет, слишком дорого.

После очередного несправедливого бана от старого маразматика Мана ухожу с форума.

Старые гнилые клоуны достали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

On 27.01.2016 at 7:48 AM, annajan said:

Вот уж не ожидала...

Прекратите «прогревать» двигатель автомобиля!!! Особенно зимой!

Согласно рекомендации Фольксвагена и Шкоды нельзя прогревать двигатель и лучший прогрев происходит во время самой езды, правда не быстрее 100 км и при умеренных оборотах и разгоне. Так всегда делаю и на моём Пассат Б6 уже 223 000 наезжено, никаких проблем с двигателем не имею.

 

P.S. Судя по активности АннаДжан в авто темах делаю вывод что Анна либо купила машину либо сдала на права.

Изменено пользователем Good Boy (история изменений)

После очередного несправедливого бана от старого маразматика Мана ухожу с форума.

Старые гнилые клоуны достали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • OpenArmenia Club

100 лет этот спор идет

Прогревать или нет, в итоге каждый сам решает

Я всегда прогреваю, просто так комфортнее 

Летом еще терпимо, хотя опять же при жаре,надо минут 5-10, чтоб салон охладить ,а то как в сауне

 но зимой ехать на не прогретой машине,в минус 30 , жопа к сиденью примерзает,не считая замерзших стекол..по мне мазохизм

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

15 minutes ago, НезнайкО said:

100 лет этот спор идет

Прогревать или нет, в итоге каждый сам решает

Я всегда прогреваю, просто так комфортнее 

Летом еще терпимо, хотя опять же при жаре,надо минут 5-10, чтоб салон охладить ,а то как в сауне

 но зимой ехать на не прогретой машине,в минус 30 , жопа к сиденью примерзает,не считая замерзших стекол..по мне мазохизм

 

Ну ты ведь понимаешь в чём дело-мы то любители, а производители профи. Если фабрика говорит надо так делать, думаю стоит именно так и делать))

Касательно охладить машину летом. Я делаю очень просто-открываю все окна и во время самой езды машина проветривается. Через 2-3 минуты закрываю окна и включаю кандей. Через очередные 2-3 минут в машине оптимальная температура. 

После очередного несправедливого бана от старого маразматика Мана ухожу с форума.

Старые гнилые клоуны достали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Так  и я делаю!Тем более дети со мной когда едут, окна не очень безопасно открыть-продует.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • OpenArmenia Club
38 минут назад, Good Boy сказал:

Ну ты ведь понимаешь в чём дело-мы то любители, а производители профи. Если фабрика говорит надо так делать, думаю стоит именно так и делать))

Касательно охладить машину летом. Я делаю очень просто-открываю все окна и во время самой езды машина проветривается. Через 2-3 минуты закрываю окна и включаю кандей. Через очередные 2-3 минут в машине оптимальная температура. 

Ну это шкода рекомендует

Другие рекомендуют прогревать)

 

За 3 минуты семь раз вспотеешь в салоне, где температура по 60 градусов))

Но лан летом окна открываешь, а зимой как  за 3 минуты прогреть салон?))

Минут 15 только на лобовое уходит,чтоб лед оттаил 

В любом случае прогревать движок удобнее

На всех авто так делал и всё тип топ)

 

А так не рекомендуют прогревать, так как

Работа двигателя на холостом ходу наносит значительный вред окружающей среде, способствуя, в частности, лишнему расходу топлива и выбросам парниковых газов ну и прочие тыры пыры

Короче гринпис

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

6 minutes ago, НезнайкО said:

Ну это шкода рекомендует

Другие рекомендуют прогревать)

 

За 3 минуты семь раз вспотеешь в салоне, где температура по 60 градусов))

Но лан летом окна открываешь, а зимой как  за 3 минуты прогреть салон?))

Минут 15 только на лобовое уходит,чтоб лед оттаил 

В любом случае прогревать движок удобнее

На всех авто так делал и всё тип топ)

 

А так не рекомендуют прогревать, так как

Работа двигателя на холостом ходу наносит значительный вред окружающей среде, способствуя, в частности, лишнему расходу топлива и выбросам парниковых газов ну и прочие тыры пыры

Короче гринпис

Незнай, если ты не гринпис то подумай ещё так:

при каких оборотах лучше смазывается двигатель-900 или 2500? 

Очевидно, что при холостых оборотах двигатель не в состоянии смазать себя в достаточной степени. Это тоже не я придумал, кстати. Но даже на логику подумав-тяжело не согласиться.

После очередного несправедливого бана от старого маразматика Мана ухожу с форума.

Старые гнилые клоуны достали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • OpenArmenia Club
5 минут назад, Good Boy сказал:

Незнай, если ты не гринпис то подумай ещё так:

при каких оборотах лучше смазывается двигатель-900 или 2500? 

Очевидно, что при холостых оборотах двигатель не в состоянии смазать себя в достаточной степени. Это тоже не я придумал, кстати. Но даже на логику подумав-тяжело не согласиться.

Хорошо что ты логику затронул

Предлагаю тебе оставить канистру с маслом на улице при минус 30 на ночь , а потом утром посмотреть на него

И подумать как это ледяное желле способно смазывать двигатель ?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

3 minutes ago, НезнайкО said:

Хорошо что ты логику затронул

Предлагаю тебе оставить канистру с маслом на улице при минус 30 на ночь , а потом утром посмотреть на него

И подумать как это ледяное желле способно смазывать двигатель ?

 

Идя дальше-желе не смазывает. Ты греешь машину 15 минут и это желе 15 минут трёт движок. А я грею в пути машину 5 минут и у меня трёт движок 5 минут.

После очередного несправедливого бана от старого маразматика Мана ухожу с форума.

Старые гнилые клоуны достали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • OpenArmenia Club
2 минуты назад, Good Boy сказал:

Идя дальше-желе не смазывает. Ты греешь машину 15 минут и это желе 15 минут трёт движок. А я грею в пути машину 5 минут и у меня трёт движок 5 минут.

 на холостом достаточно того масла,которое осталось на стенках

А вот , греют пока это 5 литров желле  в картере не превратится в жидкость и попрет  в двигатель  и он на ходу не будет испытывать маслянного голодания

 

Но еще раз повторю, кому что удобно

Я всегда прогреваю, для меня главное комфорт, летом сесть в УЖЕ прохладную машину а зимой в теплую

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

я тоже всю жизнь прогревал и все норм, движки были в идеальном состоянии при больших пробегах, так что выводы как грится..а наоборот когда делаю..чувствую как машина начинает капризничать..плохо себя ведет

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

  • Наш выбор

    • Ани - город 1001 церкви
      Самая красивая, самая роскошная, самая богатая… Такими словами можно характеризовать жемчужину Востока - город АНИ, который долгие годы приковывал к себе внимание, благодаря исключительной красоте и величию. Даже сейчас, когда от города остались только руины, он продолжает вызывать восхищение.
      Город Ани расположен на высоком берегу одного из притоков реки Ахурян.
       

       
       
      • 4 ответа
    • В БЕРЛИНЕ БОЛЬШЕ НЕТ АЗЕРБАЙДЖАНА
      Конец азербайджанской истории в Университете им. Гумбольдта: Совет студентов резко раскритиковал кафедру, финансируемую режимом. Кафедра, финансируемая со стороны, будет ликвидирована.
      • 1 ответ
    • Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"  Автор фильма, Виктор Коноплёв
      Фильм: "Арцах непокорённый. Дадиванк"
      Автор фильма Виктор Коноплёв.
        • Like
      • 0 ответов
    • В Риме изберут Патриарха Армянской Католической церкви
      В сентябре в Риме пройдет епископальное собрание, в рамках которого планируется избрание Патриарха Армянской Католической церкви.
       
      Об этом сообщает VaticanNews.
       
      Ранее, 22 июня, попытка избрать патриарха провалилась, поскольку ни один из кандидатов не смог набрать две трети голосов, а это одно из требований, избирательного синодального устава восточных церквей.

       
      Отмечается, что новый патриарх заменит Григора Петроса, который скончался в мае 2021 года. С этой целью в Рим приглашены епископы Армянской Католической церкви, служащие в епархиях различных городов мира.
       
      Епископы соберутся в Лионской духовной семинарии в Риме. Выборы начнутся под руководством кардинала Леонардо Сантри 22 сентября.
       
      • 0 ответов
    • History of Modern Iran
      Решил познакомить вас, с интересными материалами специалиста по истории Ирана.
      Уверен, найдете очень много интересного.
       
      Edward Abrahamian, "History of Modern Iran". 
      "В XIX веке европейцы часто описывали Каджарских шахов как типичных "восточных деспотов". Однако на самом деле их деспотизм существовал лишь в виртуальной реальности. 
      Власть шаха была крайне ограниченной из-за отсутствия государственной бюрократии и регулярной армии. Его реальная власть не простиралась далее столицы. Более того, его авторитет практически ничего не значил на местном уровне, пока не получал поддержку региональных вельмож
      • 4 ответа
  • Сейчас в сети   12 пользователей, 1 анонимный, 457 гостей (Полный список)

  • День рождения сегодня

  • Сейчас в сети

    457 гостей
    1 анонимный
    Абрикос RDR rush Nelsjan Rubik stephanie S lord17 mshput khnushinak Левон Казарян tailor Good Boy
  • Сейчас на странице

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу.

  • Сейчас на странице

    • Нет пользователей, просматривающих эту страницу.


×
×
  • Создать...